Επέστρεψε στη Γ' Εθνική ο Πανγυθεατικός με ανατροπή

Σε έναν καθοριστικό αγώνα για το Πρωτάθλημα Ανόδου Γ' Εθνικής, ο Πανγυθεατικός Γ. Σ. κατάφερε να επικρατήσει της Θύελλας Αμπελοκήπων με σκορ 1-3 στο Δημοτικό γήπεδο Αμπελοκήπων. Η νίκη αυτή σηματοδότησε την επιστροφή του Πανγυθεατικού στη Γ' Εθνική κατηγορία.

Ο αγώνας ξεκίνησε δυναμικά, με την Θύελλα Αμπελοκήπων να ανοίγει το σκορ στο 35ο λεπτό με γκολ του Διαμαντή. Η ομάδα των Αμπελοκήπων κράτησε το προβάδισμα μέχρι το ημίχρονο, αλλά ο Πανγυθεατικός είχε διαφορετικά σχέδια για τη συνέχεια.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Πανγυθεατικός μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 55ο λεπτό με γκολ του Γιαννόπουλου. Το γκολ αυτό έδωσε νέα πνοή και αυτοπεποίθηση στην ομάδα. Μόλις τρία λεπτά αργότερα, στο 58ο λεπτό, ο Μανωλάκος κατάφερε να πετύχει το δεύτερο γκολ για τον Πανγυθεατικό, ανατρέποντας το σκορ σε 1-2.

Στο 74ο λεπτό, ο Σπυριδάκος σφράγισε τη νίκη με ένα τρίτο γκολ, διαμορφώνοντας το τελικό 1-3.

Έτσι ο Πανγυθεατικός επιστρέφει δυναμικά στη Γ' Εθνική κατηγορία, έτοιμος να διεκδικήσει νέες επιτυχίες και διακρίσεις.